Wizerunek mężczyzny w świetle kobiecych kreacji

Spotkanie towarzyskie w świetle reflektorów, wśród ciekawskich spojrzeń znajomych i to nurtujące pytanie: „Czy ten krawat nie będzie się kłócił z jej stylizacją”. Takie małe dylematy rodzą się często przed najważniejszymi wydarzeniami w naszym życiu: studniówką, ślubem czy weselem.

Różnokolorowe kawałki tkanin pojawiają się na sklepowych ladach. Państwo Młodzi nierzadko szukają koszuli w kolorze sukni ślubnej, z prostego powodu – chcą, aby kreacja w kolorze ecru czy śmietankowym korzystnie prezentowała się przy mężczyźnie, który swoim wizerunkiem powinien pasować do stroju Pani Młodej, niekiedy też do dekoracji sali itp. Ta chęć stworzenia wizualnego duetu stanowi podstawowy błąd przy wyborze stylizacji.

Nie podlega dyskusji, że biała koszula będzie zdecydowanie lepszą opcją. Ze względu na swoją uniwersalną barwę będzie stanowić większy kontrast dla twarzy, pozwoli lepiej zaakcentować dodatki, a co najważniejsze podkreśli podniosły ton wydarzenia. Mężczyzna, który na ślubnym kobiercu wypowiada sakramentalne „tak”, staje się partnerem na całe życie, a nie dodatkiem do sukienki.

Pamiętajmy o tym również przy wyborze dodatków. Każdy mężczyzna ma swój niepowtarzalny urok, każdy ma inny kolor włosów, indywidualny odcień karnacji. Komponując kreację dla Panów zawsze należy wciąć pod uwagę kolorystkę, która najbardziej będzie pasowała do fizjonomii mężczyzny. Sukienka w żadnym wypadku nie powinna być wyznacznikiem decyzji dotyczącej koloru muchy czy krawata. Z doświadczenia wiemy, że nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo w krawacie w kolorze pudrowego różu. Priorytetem jest, aby na spotkaniach towarzyskich zaprezentować się jak najlepiej. Drobne detale będą kropką nad „i’, które będą stanowiły spójną kompozycję nie tylko z całym wizerunkiem, ale też z charakterem mężczyzny.

Przechodząc do meritum, stylizacja mężczyzny powinna być dostosowana do okazji, dodatki należy dobierać, tak aby pasowały do stylu i osobowości mężczyzny. Dobieranie krawatu czy muchy do sukienki partnerki nie jest w dobrym guście, dlatego najlepiej się wystrzegać takich połączeń.