Outfit, który pozwoli mężczyźnie poczuć się swobodnie w gronie znajomych absolutnie nie musi być nudny. Choć wybór kreacji dla panów nie jest bolączką (inaczej w przypadku kobiet), to warto znać pewne zasady dress codu, żeby nie popełnić modowego faux pas. Ostateczna decyzja zawsze należy do mężczyzny i założy on to, co uzna za słuszne. Warto jednak podkreślić, że wśród wielu spotkań towarzyskich, zawieramy wiele nowych znajomości, a nasz wizerunek w pewien sposób je kształtuje, przedstawia nas samych, zanim zdążymy cokolwiek powiedzieć. Dlatego warto poświęcić kilka minut na przegląd garderoby, aby wybrać najbardziej odpowiedni strój na daną okoliczność.

Z pewnością niezawodny będzie tu zestaw koordynowany: granatowa marynarka, szare spodnie i biała lub błękitna koszula. Zestaw ten to pomost pomiędzy eleganckim garniturem a luźnym stylem np. jeansami i koszulą w kratę. Ta stylizacja nie powinna wprawić mężczyznę w zakłopotanie podczas wieczornego spotkania u znajomych – nie jest ona zobowiązują, ani zbyt swobodna. Jeśli zdecydujemy się nadać jej odrobinę finezji, możemy umieścić w brustaszy wełnianą poszetkę z subtelnym mikrowzorem.

Dla panów, którzy chcą poczuć się jeszcze swobodniej przygotowaliśmy duet spodni chino i bawełnianej koszuli w oryginalny nadruk. Przy tej propozycji nie jest wymagany krawat, należy jednak pamiętać, że w sytuacji kiedy rezygnujemy z dodatku, pierwszy guzik przy koszuli powinien być zawsze rozpięty. Wybór zestawu w stylu casual to najlepsza decyzja dla mężczyzn, którzy preferują gustowny ubiór z niewymuszoną elegancją. Całą kompozycję warto będzie uwieńczyć dopełnieniem w postaci wyróżniającego się zegarka lub skórzanej, męskiej bransoletki. Chcąc nadać stylizacji nowoczesnego designu, zamiast klasycznych butów typu derby (choć nie będą one błędem) warto wybrać buty typu double monk.

A może trochę bardziej ekscentrycznie... koszula z nadrukiem w kwiaty z połączeniu z dopasowanymi chinosami to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Dzięki temu połączeniu każdy mężczyzna wyróżni się z tłumu i będzie miał możliwość uwypuklić swoją nietuzinkową osobowość. Koszule z takim nadrukiem to propozycja dla odważnych i pewnych siebie panów. 

Na koniec tego krótkiego wywodu pojawi się krótkie pytanie, na które trzeba będzie odpowiedzieć samemu:

Jak sądzicie Panowie, w jakim stopniu wybór stylizacji może wpłynąć na Wasze relacje ze znajomymi?